Radosław Maćkowski

doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym, prawnikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw z sektora healthcare & life sciences (farmaceutyki, wyroby medyczne, apteki, usługi medyczne, kosmetyki) oraz innych branż, w tym marketingowej, spożywczej, napojów alkoholowych, budowlanej, nieruchomościowej i IT. Jestem współtwórcą zespołu kancelarii MVP TAX.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Nagrody dziennika Rzeczpospolita dla MVP TAX

Radosław Maćkowski29 kwietnia 2019Komentarze (0)

Chciałbym podzielić się z Tobą dobrymi wiadomościami. Nasza firma – MVP TAX otrzymała kilka nagród, wyróżnień i rekomendacji w XIII Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego. Jest to coroczny ranking dziennika Rzeczpospolita​ oraz Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet. Tym razem trzynastka​ nie okazała się wcale pechowa. W szczególności dla naszego zespołu kancelarii zajmujących się doradztwem podatkowym.

Nagroda dla MVP TAX w kategorii pro bono

MVP TAX 2Po pierwsze, jako zespół zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Pro bono”. Rzeczpospolita wyjaśnia, że w kategorii pro bono nagradzono  doradców bezinteresownie dzielących się wiedzą i doświadczeniem z potrzebującymi. Potrzebującymi czyli osobami fizycznymi, organizacjami społecznymi i instytucjami publicznymi, których nie byłoby stać na profesjonalne porady podatkowe. Jak określiła Pani Anna Włodarczyk, koordynatorka Centrum Pro Bono:

Mimo że MVP Tax należy do mniejszych firm doradztwa – pracuje dla niej czterech doradców i jeden radca prawny – to jej praktyka w zakresie pro bono wygląda imponująco.

Więcej szczegółów z uzasadnienia do nagrody „Pro bono” dla MVP TAX można przeczytać w dzienniku Rzeczpospolita: Nie trzeba być dużym, by pomagać.

Rekomendacje dla ekspertów MVP TAX

MVP TAX Radosław MaćkowskiPo drugie, doradcy MVP TAX otrzymali także kilka rekomendacji w kategorii „Osiągnięcia indywidualne”. Zostałem rekomendowany jako ekspert w kategorii „Podatek dochodowy od osób fizycznych”. Podobnie jak inni doradcy MVP TAX: Wojciech Pietrasiewicz (w kategorii „Postępowania podatkowe”) i Patrycja Balicka (w kategorii „Doradztwo w sprawach cen transferowych”).

Konkurs w tej kategorii składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich redakcja dziennika Rzeczpospolita wyłoniła finalistów w poszczególnych dziedzinach. Do finału przeszli eksperci, którzy uzyskali największą liczbę wskazań od innych uczestników rankingu. Przy wyłanianiu zwycięzców i rekomendowanych ekspertów członkowie kapituły wzięli pod uwagę m.in. takie osiągnięcia jak: doradztwo podatkowe w prestiżowych sprawach lub transakcjach, wygrane przed sądami administracyjnymi, sukcesy naukowe.

Ponadto, Michał Majczyna z MVP TAX dostał nagrodę w kategorii „Młody talent doradztwa podatkowego”. Gratulacje dla koleżanek i kolegów – zwycięzców oraz wyróżnionych we wszystkich kategoriach!

Skuteczni przed sądem

MVP TAX I FSK 1901.16Kolejnym sukcesem jest wyróżnienie w kategorii „Wygrane sprawy”. Chodzi o sprawę wygraną przed Naczelnym Sądem Administracyjnym dotyczącą stosowania 8% stawki VAT do dostaw wyrobów medycznych oraz ich wyposażenia. W szczególności chodziło o wyposażenie aparatów USG. Wyrok NSA z 27 września 2018 r. (sygn. akt I FSK 1901/16) określono jako „inne ciekawe orzeczenie zgłoszone przez uczestników rankingu, a zauważone przez kapitułę”.

Przypominam, że przed NSA reprezentowałem we współpracy z kancelarią Fairfield jednego z międzynarodowych producentów elektroniki oraz wysokiej jakości wyrobów medycznych. Szczegóły tej sprawy opisałem we wpisie pt. Stawka VAT na wyposażenie aparatów USG – 8% potwierdza NSA.

Bardzo cieszymy się z powyższych nagród i wyróżnień. Dlatego też odpowiednio je świętowaliśmy ;-).

***

A teraz czas na kolejne wyzwania! Jakie? Na przykład do zobaczenia już za miesiąc na VII Wymianie Doświadczeń dla Branży Wyrobów Medycznych organizowanej w dniach 28-29 maja w Dolinie Charlotty przez TUV Nord Polska. Podczas forum opowiem jaką stawkę VAT należy stosować do dostaw wyrobów medycznych. Będę mówił o perspektywie dzisiejszej i 2020 r. Zapraszam do uczestnictwa. Choć z miejscami jest juz bardzo krucho, zapraszam do kontaktu ze mną. Postaram się pomóc w zdobyciu miejsca.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Radosław Maćkowski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Radosław Maćkowski z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem rmackowski@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: