Radosław Maćkowski

doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym, prawnikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw z sektora healthcare & life sciences (farmaceutyki, wyroby medyczne, apteki, usługi medyczne, kosmetyki) oraz innych branż, w tym marketingowej, spożywczej, napojów alkoholowych, budowlanej, nieruchomościowej i IT. Jestem współtwórcą zespołu kancelarii MVP TAX.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O blogu

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.

Nie można chyba zacząć bardziej poważnie niż od cytowania tego powiedzenia. Ale postaram się żeby na blogu „Podatki na zdrowie” tak bardzo poważnie oraz podniośle nie było.

Podatki na zdrowie

Tak czy inaczej, pamiętasz kto to powiedział? Był to Benjamin Franklin, ten właśnie dżentelmen spogląda na Ciebie ze stu dolarowego banknotu. To amerykański Leonardo da Vinci, człowiek renesansu. Tak jak człowiekiem renesansu powinien być współczesny prawnik i doradca podatkowy. Powinien znać się na przepisach (nie tylko podatkowych), matematyce, Internecie, marketingu, mieć lekkie pióro i, last but not least, znać specyfikę branż które obsługuje.

Tak się składa, że w mojej podatkowej praktyce zawodowej pracowałem i pracuję dla wielu firm i organizacji z szeroko pojętej branży healthcare & life sciences. Począwszy od firm farmaceutycznych, producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych, banków krwi pępowinowej, lekarzy z wielu specjalizacji, aptek i farmaceutów, firm kosmetycznych, firm marketingowych obsługujących ww. branże, organizacji, stowarzyszeń i izb zrzeszających firmy i specjalistów z ww. branż, itd. Pracuję także dla prawników i kancelarii obsługujących sektor healthcare & life sciences.

I właśnie na tym blogu będę pisał o moich doświadczeniach z pracy z nimi, wspólnych tematach dla podatków i szeroko pojętego zdrowia. I podkreślę raz jeszcze, że choć podtytuł bloga „Podatki na zdrowie” brzmi „Podatki w branży healthcare & life sciences”, co może sugerować bardzo poważny blog z jeszcze bardziej poważnym podejściem do tematu, to postaram się nie przesadzać z podniosłym tonem i trudną tematyką.

Zajrzyj też na Niepodatkowego Rozbójnika

Postaram się też żebyś w niektóre piątki (a może w weekendy) do porannej kawy, herbaty mógł przeczytać tzw. „Niepodatkowego Rozbójnika„. Będą to teksty luźniej związane z podatkami i zdrowiem, niekiedy korespondujące z nadchodzącym weekendem. A czasem będą nawiązywać do rzeczy/miejsc które widziałem, książkami które czytałem lub ludźmi których poznałem.

Bo celem tego bloga jest nie tylko nie tylko edukacja podatkowa, ale też dobra zabawa dla mnie jako twórcy oraz dla Ciebie, jako czytelnika.

*****