Radosław Maćkowski

doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym, prawnikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw z sektora healthcare & life sciences (farmaceutyki, wyroby medyczne, apteki, usługi medyczne, kosmetyki) oraz innych branż, w tym marketingowej, spożywczej, napojów alkoholowych, budowlanej, nieruchomościowej i IT. Jestem współtwórcą zespołu kancelarii MVP TAX.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie i MVP TAX

Nazywam się Radosław Maćkowski, jestem doradcą podatkowym i współtwórcą MVP TAX. Dziękuję za Twoją wizytę na blogu „Podatki na zdrowie” i zapraszam do przeczytania kilku słów o mnie.

*****

Zacznijmy od krótkiego cytatu z kubka na kawę (autor nieznany):

Każde dziecko marzy o tym żeby zostać doradcą podatkowym

Wiadomo, prawda? Ja też marzyłem jako dziecko żeby zostać doradcą podatkowym ;-). No i doigrałem się, moje marzenie spełniło się.

Tak na serio, to dostałem kiedyś kubek z takim właśnie wydrukowanym hasłem. Miał on w żartobliwy sposób promować nasz zawód albo firmę doradztwa podatkowego, w której wtedy pracowałem. Kubek już dawno się wysłużył, a ja od 15 lat pracuję w doradztwie podatkowym, w tym już od 5 lat we własnej kancelarii i od 3 lat współtworzę MVP TAX, czyli zespół kancelarii zajmujących się właśnie doradztwem podatkowym.

Pomyślałem jednak, że hasło z kubka choć przewrotne, to dobrze w sumie oddaje charakter zawodu, który wykonuję. Raczej nikt jako dziecko nie marzył o byciu doradcą podatkowym. Ale jeśli już dokona się tego wyboru zawodowego, wgryzie się w jego arkana i znajdzie w nim swoją niszę, to robi się naprawdę ciekawie.

Moją niszą są właśnie podatki i zdrowie. Jednak pracowałem też lub dalej pracuję dla klientów z rozmaitych innych branż. Należą do nich m.in. dla branża spożywcza, napojów alkoholowych, budowlana, nieruchomościowa, energetyczna, IT. Przez kilka lat doradzałem podatkowo także podmiotom z sektora samorządowego.

Zawsze staram się zrozumieć specyfikę branż i klientów, których obsługuję podatkowo. Uważam, że nie wystarcza sama znajomość przepisów podatkowych lub prawa jako takiego. Warto też znać specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w naszym pięknym kraju. Na blogu postaram się podzielić moimi doświadczeniami z pracy doradcy podatkowego i prawnika. Chcę pokazać także, że nasza praca to nie tylko przepisy i liczby.

Więcej o MVP TAX

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, zapraszam Cię serdecznie do lektury tekstów na blogu, a także do wizyty na stronie MVP TAX oraz na stronach mediów społecznościowych związanych z moim blogiem oraz marką MVP TAX.

*****