Radosław Maćkowski

doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym, prawnikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw z sektora healthcare & life sciences (farmaceutyki, wyroby medyczne, apteki, usługi medyczne, kosmetyki) oraz innych branż, w tym marketingowej, spożywczej, napojów alkoholowych, budowlanej, nieruchomościowej i IT. Jestem współtwórcą zespołu kancelarii MVP TAX.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Niepodatkowy Rozbójnik #6: Pozytywny doktor

Radosław Maćkowski02 listopada 2018Komentarze (0)

Tym razem nietypowy Niepodatkowy Rozbójnik. Nietypowy, bo „Pozytywny doktor” zainspirowany został przez klip, którym podzieliła się na serwisie społecznościowym jedna z moich klientek (pozdrawiam Pani Kasiu!). Co prawda w tym konkretnym przypadku nie do końca chodzi o doktora, ale o asystenta lekarza neurochirurga. Kto zacz? Przeczytaj (i obejrzyj) poniższy wpis.

Pozytywny doktor

Chodzi o Tony Adkins’a. Pełna nazwa jego funkcji zawodowej to „neurosurgery physician assistant” w Children’s Hospital of Orange County (CHOC Children’s), czyli asystent lekarza neurochirurga w Dziecięcym Szpital w Hrabstwie Orange. Chcesz wiedzieć czym charakteryzuje się praca asystenta neurochirurga w amerykańskim szpitalu – przeczytaj wywiad z asystentem neurochirurga Bianca Belcher w Brigham & Women’s Hospital (Boston, MA). Krótko mówiąc asystent neurochirurga wspiera lekarzy neurochirurgów w całym procesie leczniczym. Z rekonwalescencją po zabiegach włącznie, co widać na załączonym klipie:

Film ze źródła Now I’ve seen everything

Trochę historii Tony’ego Adkins’a

Nie życzę nikomu spotkania z lekarzem neurochirurgiem czy jakimkolwiek lekarzem. No chyba że na stopie towarzyskiej lub zawodowej. Ale jeśli już znajdziesz się w szpitalu, to życzę żeby towarzyszyła ci taka osobowość! Tony Adkins to bardzo pozytywna postać, która niesie pociechę pacjentom w bardzo trudnych sytuacjach. Mimo że sam super prostego życia nie miał – wychowywany przez samotną matkę w kalifornijskim środowisku pełnym gangów i narkotyków (jego rodzeństwo niestety zeszło na złą drogę).  Skorzystał jednak z amerykańskiego systemu desegregacji szkolnej i zdobył odpowiednie wykształcenie średnie. Dla zainteresowanych tematem desegregacji polecam oczywiście wpis w Wikipedii dotyczący całego programu „Desegregation busing” (po polsku można przeczytać o tym zagadnieniu u redaktora Marka Wałkuskiego w Wałkowaniu Ameryki). Po tym Tony Adkins zdecydował się na służbę w wojsku, a następnie zdobył odpowiednie wykształcenie medyczne. Jakie są efekty tego wykształcenia? Powyższy klip jest chyba dobrą odpowiedzią na to pytanie.

Ja też spotkałem w swoim życiu podobnie pozytywnego lekarza, na szczęście na stopie zawodowej. A może Ty jesteś w stanie podać przykład polskiego lekarza lub innego HCP (healthcare professional) z równie pozytywnym podejściem do swojego zawodu i pacjentów? Napisz w komentarzu!

***

Tony Adkins - pozytywny doktorA propos ciekawych postaci ze świata medycyny. Chcesz zgłębić wywiady z wybitnej klasy polskimi specjalistami zajmującymi się transplantologią oraz innymi osobami związanymi z transplantologią? Polecam w takim razie blog Anety Sieradzkiej pt. Prawo w transplantacji.

Polecam też inne moje wpisy z serii niepodatkowej, np.: Niepodatkowy Rozbójnik #2 – „Ameryka po kawałku”.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Radosław Maćkowski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Radosław Maćkowski z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem rmackowski@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: